Wiosna już dawno zawitała do naszych domów a na szlaki rowerowe wyjeżdża coraz więcej rowerzystów. Przychodzi zatem czas aby poinformować Was o zapisach na 7. Grodziski Maraton Rowerowy który odbędzie się 13 sierpnia 2022r. (sobota). Z racji, że wracamy do kolebki, do czasów kiedy organizowaliśmy pierwszy brevet, homologowany, nastąpi kilka istotnych zmian o których chciałbym Was poinformować głównie po to abyście nie czuli się rozczarowani przyjeżdżając na tą zacną imprezę. Przemyślcie, zastanówcie się i jeśli warunki będą wam odpowiadać to serdecznie zapraszam.
Co się zmieni
1. Co to jest w ogóle brevet? Brevet to długodystansowy rajd rowerowy w czasie, którego uczestnicy muszą przejechać z góry ustaloną trasę, meldując się w wyznaczonych punktach pośrednich w zdefiniowanym limicie czasu (nie szybciej niż i nie wolniej niż). Standardowe dystanse na jakich organizuje się brevety to 200km, 300km, 400km i 600km. Zbiór zasad, które obowiązują uczestników i organizatorów został zdefiniowany przez Audax Club Parisien (ACP) i musi być stosowany przez wszystkich organizatorów brevetów na całym świecie. Są to między innymi zasady dotyczące limitów czasu na przejazd, zasada samowystarczalności pomiędzy punktami kontrolnymi, niewyścigowy charakter brevetów oraz wiele innych zasad. Brevety odbywają się w otwartym ruchu samochodowym co oznacza, że uczestnicy muszą się stosować do przepisów ruchu drogowego obowiązujących na danym terenie.
Podsumowując punkty kontrolne będą otwarte w określonych godzinach. Jeśli przyjedziecie na punkt przed godziną jego otwarcia to będziecie musieli poczekać na jego otwarcie. Ogranicza to znacznie jazdę z dużymi prędkościami także forma ścigania nie ma już nic wspólnego z tą imprezą!
2. Brevet będzie homologowany. Co to oznacza? Określenie homologacja jest używane w dwóch znaczeniach: po pierwsze homologacja brevetu oznacza, że jest on uznawany przez ACP, a jego wyniki są rejestrowane przez tą organizację. Po zarejestrowaniu wyników ACP nadaje unikalny identyfikator wynikowi każdej osoby która ukończyła dany brevet, ten identyfikator to właśnie homologacja. Homologacje służą udowadnianiu, że ukończyło się brevety na konkretnych dystansach co jest wymagane przez organizatorów niektórych super brevetów czyli imprez na dystansie 1000km+.
3. Ukończeniu tego brevetu to przepustka (częściowa) do imprezy Paryż-Brest-Paryż. To 1200 km trasa i najstarsze wydarzenie rowerowe, które wciąż odbywa się regularnie na otwartych drogach. Zaczynając od południowo-zachodniej strony stolicy Francji, podróżuje się na zachód 600 kilometrów do portowego miasta Brest nad Oceanem Atlantyckim i wraca tą samą trasą.
4. Twardo będziemy się trzymać terminów zapisów, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2022r. I tak jak to miało miejsce w poprzedniej edycji. Najpierw zbieramy uczestników a następnie do 14 lipca 2022r. przesyłam do Was już indywidualnie korespondencję z numerem rachunku do wpłaty opłaty wpisowej w terminie 7 dni. Brak wpłaty będzie powodował usunięcie zawodnika z listy startowej.
5. Zmienia się czas ukończenia, który zostaje wydłużony do 13,5 godziny
Co pozostaje bez zmian (najważniejsze)
1. Liczba uczestników to 45 osób. Po tym terminie zamykamy zapisy,
2. Baza maratonu to cały czas nasza grodziska enklawa,
3. Pakiety startowe (numery itp.) pozostają bez zmian,
4. Pracuje nad medalami i one również pozostają bez zmian,
5. Dobra zabawa i ekstra towarzystwo to oczywiście, że pozostaje bez zmian jednak to jest jedyna rzecz która nie zależy ode mnie tylko od Was 🙂
W razie ewentualnych pytań jestem do waszej dyspozycji.
Najnowsze komentarze